کدام مسکن ها آینده بهتری دارند؟

  • تاریخ انتشار : 2021/05/20
  • نظرات : بدون نظر

سرمایه گذاری در بازار مسکن

خرید خانه و سرمایه گذاری در بازار مسکن از گذشته تا اکنون مورد استقبال افراد زیادی قرار داشته و به عنوان یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری سود آور به شمار می رفته است. اما در حال حاضر به سبب شرایط اقتصادی و جمعیتی کشور این بازار در رکود به سر برده و شاهد کم شدن رونق آن هستیم. با این حال به سبب ضروری بودن نیاز به مسکن و همچنین تدابیر اندیشیده شده از سوی دولت، امید ها برای سامان گرفتن این بازار وجود داشته و می توان با آگاهی از شرایط سرمایه گذاری، به این بازار وارد شد.

معیارهای انتخاب خانه و تصمیم برای خرید زمین، خانه کلنگی، آپارتمان و یا برج بایستی به درستی بررسی شده و در صورت نیاز با افراد متخصص و با تجربه در این امر مشورت کرد. علاوه بر معیار های شخصی افراد که بسته به شغل، سلایق فردی، تعداد افراد خانواده و سن آنها می تواند متفاوت باشد، بایستی مواردی را به طور کلی بررسی کرده و مد نظر داشت.

ما دراین مقاله قصد داریم شما را با توضیح مختصری در مورد هر نوع ملک و آینده ی هر مسکن آشنا سازیم تا بتوانید با دید باز و آشنایی با هر مسکن آن را خریداری کنید.

کدام مسکن ها آینده بهتری دارند؟

جذابیت‌ های خرید خانه و مغازه چیست؟

جمله معروفی در بین سرمایه‌ گذاران ایرانی وجود دارد که مطمئن ‌ترین سرمایه ‌گذاری در ایران روی ملک و زمین است. از این جهت که مالکیت آن فقط متعلق به خود فرد است.

ملک مانند طلا و ارز نیست که نگران سرقت آن باشید و مانند بورس هم نیست که با هر اتفاق سیاسی تحت تاثیر قرار بگیرد.

بازار املاک از جمله بازارهای مهم سرمایه ‌گذاری در ایران است که افراد زیادی در آن فعالیت می ‌کنند، اگر شما نیز از این دسته افراد هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

خانه پرطرفدار است یا مغازه؟

املاک مسکونی و زمین به علت قیمت پایین‌ تری که دارند و عدم نیاز به تخصصی پیچیده و همچنین امکان دریافت وام بانکی، بیشتر از مغازه مورد استقبال سرمایه‌ گذاران قرار گرفته است.

همانطور که می ‌دانید وضعیت املاک تجاری نیز وابسته به وضعیت کسب‌ و ‌کار است. وقتی اقتصاد کشور در وضعیت رکودی و بحران قرار بگیرد، این بحران به کسب ‌و‌ کارها نیز سرایت می ‌کند. بنابراین تقاضا برای مغازه و فروشگاه‌ ها کاهش پیدا می ‌کند.

اما خوب است بدانید که برای مغازه یا ملک تجاری که از نظر موقعیت و دسترسی وضعیت خوبی دارد همیشه تقاضا وجود دارد.

 

نکات مهمی که در آینده ی مسکن موثر است

از جمله معیار هایی که در زمان خرید در آینده ی ملک تاثیر بسیار زیادی می گذارد عبارت است از:
از سازنده ی ملک آگاهی و شناخت کامل کسب کنید.
قبل از خرید خانه از تمام مناطق استعلام قیمت کنید تا بتوانید خانه ای ارزان انتخاب نمایید.
خرید آپارتمان های پیش فروش شده پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.
اگر خانه ی قدیمی دارید مشارکت در ساخت بهترین گزینه ی انتخابی می باشد.
از سازنده ی اصلی ملک را خریداری کنید.

 

خرید خانه ویلایی

نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است شما باید بررسی کنید که آیا آن خانه را برای سکونت می خواهید یا سرمایه گذاری. بسیاری از خانه های ویلایی گزینه ی بهتری برای سرمایه گذاری هستند و آینده ی بهتری دارند و شما میتوانید از طریق مشارکت در ساخت سرمایه ی خود را افزایش دهید.

 

خرید خانه های کلنگی

اگر سرمایه کافی در اختیار داشته باشید خرید خانه های کلنگی می تواند ارزش افزوده بالاتری را برای شما رقم زند. با خرید خانه های کلنگی و بازسازی آنها و یا ساخت مجدد آن می توان به سود نسبتا بالایی دست یافت.

 

خرید خانه های کوچک

خانه های کوچک و متراژ پایین می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که با سرمایه اندکی قصد ورود به این بازار را دارند. این مدل خانه ها به راحتی خرید و فروش شده و رکود بازار تاثیر کمتری بر روند فروش آنها دارد. این مورد برای زمان فروش ملک از اهمیت بالایی برخوردار بوده و امکان به دست آوردن سرمایه را برای مالک فراهم می کند.